Морпорти України встановили рекорд з перевалки контейнерів

global ocean link

Як повідомляє прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України», в 2019 році морські порти України обробили понад 1 млн TEU контейнерів, що на 18% більше, ніж у 2018 році. Таким чином, вітчизняні морпорти побили 10-річний рекорд з перевалки контейнерів.

За словами керівництва ДП “АМПУ”, перевалка контейнерних вантажів в Україні другий рік поспіль демонструє істотне зростання, що у кілька разів перевищує середні світові показники.

“Зараз в українських портах успішно працює чотири приватних контейнерні термінали, які планують розвивати свої потужності і в 2020 році. Відповідні меморандуми та угоди підписані між АМПУ і дочірнім підприємством німецької компанії ННLА «КТО», а також третьою за обсягами контейнерної лінією в світі СМА CGM разом з українською компанією «Бруклін Київ». Досягнуті домовленості дозволяють розраховувати на подальший розвиток контейнерних перевезень, особливо за рахунок транзиту контейнерів і включення України в маршрути Нового Шовкового шляху і транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (TRASECA), перші вантажі по якому пішли в 2019 році”, — йдеться в повідомленні.

Відзначимо, що експорт та імпорт контейнерів у минулому році розподілився практично порівну при невеликій перевазі імпорту – 48,6% і 46,8%, відповідно. Позитивна динаміка експорту забезпечується завдяки збільшенню контейнеризації продукції харчової і легкої промисловості (борошно, пшениця, горох, текстильні вироби). На зростання імпорту вплинуло зміцнення гривні, що робить більш привабливими поставки з-за кордону продуктів харчування, техніки та електроніки, будівельних матеріалів та інших товарів. Транзит контейнерних вантажів збільшився на 42% — до 46,4 тис. TEU.

Джерело

Останні новини

Відтепер Global Ocean Link здійснює вантажоперевезення в танк-контейнерах по Європі
Відтепер Global Ocean Link здійснює вантажоперевезення в танк-контейнерах по Європі

Нещодавно компанія Global Ocean Link, що є багаторічним лідером на українському ринку контейнерних...

29 May 2020
«Укрзалізниця» почала розробляти стратегію розвитку мультимодальних перевезень
«Укрзалізниця» почала розробляти стратегію розвитку мультимодальних перевезень

АТ «Укрзалізниця» («УЗ») почала розробляти довгострокову стратегію розвитку мультимодальних перевезень. Про це інформує...

28 May 2020
Maersk, як і раніше, працюватиме в двох українських морських портах
Maersk, як і раніше, працюватиме в двох українських морських портах

Найбільший у світі контейнерний оператор Maersk спростував інформацію про те, що в Україні...

26 May 2020
Відправити запит
Відправляючи форму ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності

Covid-19 Updates!