Морпорти України встановили рекорд з перевалки контейнерів

global ocean link

Як повідомляє прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України», в 2019 році морські порти України обробили понад 1 млн TEU контейнерів, що на 18% більше, ніж у 2018 році. Таким чином, вітчизняні морпорти побили 10-річний рекорд з перевалки контейнерів.

За словами керівництва ДП “АМПУ”, перевалка контейнерних вантажів в Україні другий рік поспіль демонструє істотне зростання, що у кілька разів перевищує середні світові показники.

“Зараз в українських портах успішно працює чотири приватних контейнерні термінали, які планують розвивати свої потужності і в 2020 році. Відповідні меморандуми та угоди підписані між АМПУ і дочірнім підприємством німецької компанії ННLА «КТО», а також третьою за обсягами контейнерної лінією в світі СМА CGM разом з українською компанією «Бруклін Київ». Досягнуті домовленості дозволяють розраховувати на подальший розвиток контейнерних перевезень, особливо за рахунок транзиту контейнерів і включення України в маршрути Нового Шовкового шляху і транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (TRASECA), перші вантажі по якому пішли в 2019 році”, — йдеться в повідомленні.

Відзначимо, що експорт та імпорт контейнерів у минулому році розподілився практично порівну при невеликій перевазі імпорту – 48,6% і 46,8%, відповідно. Позитивна динаміка експорту забезпечується завдяки збільшенню контейнеризації продукції харчової і легкої промисловості (борошно, пшениця, горох, текстильні вироби). На зростання імпорту вплинуло зміцнення гривні, що робить більш привабливими поставки з-за кордону продуктів харчування, техніки та електроніки, будівельних матеріалів та інших товарів. Транзит контейнерних вантажів збільшився на 42% — до 46,4 тис. TEU.

Джерело

Останні новини

Одеський порт перевалив найбільший обсяг зернових за всю свою історію
Одеський порт перевалив найбільший обсяг зернових за всю свою історію

За даними служби економіки ОФ ДП «АМПУ», в минулому році обсяг перевалки вантажів...

24 Jan 2020
У 2020 році сукупна місткість світового контейнерного флоту збільшиться на 3,5%
У 2020 році сукупна місткість світового контейнерного флоту збільшиться на 3,5%

Як повідомляє видання Seatrade Maritime News із посиланням на аналітичне агентство Alphaliner, у...

20 Jan 2020
Оприлюднено рейтинг контейнерних ліній в Україні за 2019 рік
Оприлюднено рейтинг контейнерних ліній в Україні за 2019 рік

За минулий рік лідерство в Україні зберіг датський контейнерний перевізник MAERSK LINE, що...

15 Jan 2020
Відправити запит
Відправляючи форму ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності