Темпи зростання контейнерообігу в морпортах України перевищили світову динаміку в 4 рази

Untitled-6

Як повідомляють в Адміністрації морських портів України (АМПУ), у січні-грудні 2018 року українські порти обробили контейнерів у кількості 846,5 тис. TEU, що на 18,7% перевищує показник 2017 року. При цьому даний показник більш ніж в чотири рази перевищує світову динаміку. Значна позитивна динаміка у морських портах України є наслідком відновлення вантажообігу після значного падіння в 2014-2015 рр.

У 2018 році експорт та імпорт контейнерів через українські морські порти розподілився майже порівну – 47,4% та 48,8%, відповідно. Експорт в основному представлено такими товарами як зерно, фрукти, харчові вантажі, а також металопродукція й будівельні матеріали. У свою чергу, імпортуються в країну переважно різне обладнання, текстиль, харчові вантажі, алкоголь, ПВХ.

Лідерами з перевалки контейнерів стали порти “Одеса”, “Южний” та “Чорноморськ” (з урахуванням Контейнерного терміналу “Чорноморського рибпорту”). Так, Одеський порт наростив контейнерообіг на 15% – до 598, 6 тис. TEU. У порту “Южний” зафіксовано значне зростання переробки контейнерів – на 76,7%, до 124,9 тис. TEU. Чорноморський порт минулого року перевалив 122,5 тис. TEU.

Untitled-6

“Зростання контейнерних перевезень свідчить про пожвавлення економіки. Українські порти ще не вийшли на докризовий рівень за цим напрямом, тому нам є ще куди рости. Про це свідчать також і плани бізнесу по реалізації спільно з АМПУ проектів із розвитку контейнерних терміналів в тилу наших причалів. У 2018 році були досягнуті відповідні домовленості відразу з двома провідними світовими компаніями — Дочірнім підприємством німецької компанії HHLA “Контейнерний термінал Одеса” (ДП “КТО”) і СМА CGM спільно з ТОВ “Бруклін-Київ Порт” за проектами в порту “Одеса””, — розказав керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Відзначимо, що за даними Конференції ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD), світовий ринок контейнерів до 2023 року буде рости в середньому на 3,8% на рік.

Джерело

Останні новини

Кабмін України офіційно перейменував морський порт “Южний” на порт “Південний”
Кабмін України офіційно перейменував морський порт “Южний” на порт “Південний”

Сьогодні, 17 квітня, на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення перейменувати морський...

17 Apr 2019
Вантажообіг морських портів України зріс на 12,4% у першому кварталі 2019 року
Вантажообіг морських портів України зріс на 12,4% у першому кварталі 2019 року

Вантажообіг морпортів України в січні-березні 2019 року збільшився на 12,4% порівняно з аналогічним...

16 Apr 2019
Maersk Line залишається лідером за обсягами контейнерних перевезень через порти України
Maersk Line залишається лідером за обсягами контейнерних перевезень через порти України

За підсумками роботи в 2018 році данська компанія Maersk Line зберегла лідерство за...

12 Apr 2019
Відправити запит
Відправляючи форму ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності