Темпи зростання контейнерообігу в морпортах України перевищили світову динаміку в 4 рази

Untitled-6

Як повідомляють в Адміністрації морських портів України (АМПУ), у січні-грудні 2018 року українські порти обробили контейнерів у кількості 846,5 тис. TEU, що на 18,7% перевищує показник 2017 року. При цьому даний показник більш ніж в чотири рази перевищує світову динаміку. Значна позитивна динаміка у морських портах України є наслідком відновлення вантажообігу після значного падіння в 2014-2015 рр.

У 2018 році експорт та імпорт контейнерів через українські морські порти розподілився майже порівну – 47,4% та 48,8%, відповідно. Експорт в основному представлено такими товарами як зерно, фрукти, харчові вантажі, а також металопродукція й будівельні матеріали. У свою чергу, імпортуються в країну переважно різне обладнання, текстиль, харчові вантажі, алкоголь, ПВХ.

Лідерами з перевалки контейнерів стали порти “Одеса”, “Южний” та “Чорноморськ” (з урахуванням Контейнерного терміналу “Чорноморського рибпорту”). Так, Одеський порт наростив контейнерообіг на 15% – до 598, 6 тис. TEU. У порту “Южний” зафіксовано значне зростання переробки контейнерів – на 76,7%, до 124,9 тис. TEU. Чорноморський порт минулого року перевалив 122,5 тис. TEU.

Untitled-6

“Зростання контейнерних перевезень свідчить про пожвавлення економіки. Українські порти ще не вийшли на докризовий рівень за цим напрямом, тому нам є ще куди рости. Про це свідчать також і плани бізнесу по реалізації спільно з АМПУ проектів із розвитку контейнерних терміналів в тилу наших причалів. У 2018 році були досягнуті відповідні домовленості відразу з двома провідними світовими компаніями — Дочірнім підприємством німецької компанії HHLA “Контейнерний термінал Одеса” (ДП “КТО”) і СМА CGM спільно з ТОВ “Бруклін-Київ Порт” за проектами в порту “Одеса””, — розказав керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

Відзначимо, що за даними Конференції ООН з торгівлі та розвитку (UNCTAD), світовий ринок контейнерів до 2023 року буде рости в середньому на 3,8% на рік.

Джерело

Останні новини

В Україні відзначається зниження прояви корупції в митних органах
В Україні відзначається зниження прояви корупції в митних органах

Бізнес-спільнота поліпшила оцінку роботи митниць, про що свідчать результати складеного Європейською Бізнес Асоціацією...

22 Aug 2019
Одеська митниця збільшила кількість оформлень контейнерів до 45%
Одеська митниця збільшила кількість оформлень контейнерів до 45%

З січня 2019 року Одеська митниця в цілому оформила майже 47,5 тис. контейнерів,...

16 Aug 2019
Обсяги перевалки вантажів у морських портах України зросли на 15,8%
Обсяги перевалки вантажів у морських портах України зросли на 15,8%

Згідно з даними Адміністрації морських портів України (АМПУ), з початку поточного року українські...

14 Aug 2019
Відправити запит
Відправляючи форму ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності