Uber для контейнеровозів: одесити створюють маркетплейс для доставки вантажів

Azov

Півтори тисячі контейнеровозів розвозять вантажі від портів на півдні України по всій країні. Як зробити так, щоб контейнери ніколи не йшли порожняком?

Два одеських бізнесмена, Андрій Дунаєв і Едуард Герасименко, довгий час займалися перевезеннями контейнерів. Морським фрахтом, автомобілем, залізницею і так далі. Логістична компанія, яку вони розвивали ось вже 10 років – Global Ocean Link, швидко росла. У партнерів була мрія – якимось чином автоматизувати доставку контейнерів в Україні. Зробити щось на зразок Uber, тільки для перевізників і відправників. Нещодавно мрія почала потихеньку реалізовуватися.

У 2018 році Дунаєв і Герасименко заснували нову компанію, яку назвали Є Обратка. Партнери зобов’язалися внести до статутного фонду за 2,75 млн грн, судячи з відкритих даних в реєстрі. Обратка – це новий логістичний онлайн-сервіс. Поки він працює в тестовому режимі, але вже запущено сайт obratki.com.

Що таке обратка?

Для початку потрібно трошки розібратися в термінології. Саме слово “обратка” – це спочатку контейнер з імпортним товаром, який повертається в порт на експорт із зворотним вантажем.

Як правило, схема подачі контейнера виглядає наступним чином: експортер, який знаходиться, скажімо, в Запоріжжі, замовляє у логістів порожній контейнер під завантаження свого товару. Ті організовують транспортний засіб із таким контейнером, наприклад, з Одеського порту. По прибуттю до Запоріжжя він завантажується і знову їде в порт. Це називається “пряма подача”.

Якщо експортер хоче заощадити, то він шукає “обратку”. Це контейнер, який вже прибув до Запоріжжя з чиїмось імпортом і тепер буде порожнім відправлятися назад в Одеський порт. А навіщо відправляти його порожняком, якщо можна завантажити чимось корисним?

Але проблема в тому, що не завжди можна оперативно знайти вигідну обратку, а також транспортний засіб. Та й контейнери по тоннажу і призначенню всі різні.

Це як раз і стало нішею для obratki.com. Засновники сервісу хочуть зістикувати імпортерів і експортерів із транспортними компаніями, які возять контейнери.

Як буде працювати сервіс?

Зараз програмісти компанії доробляють мобільний додаток, за допомогою якого можна буде залишити заявку: який сервіс необхідно надати – пряму подачу або обратку, чи буде це експорт товару або імпорт, потрібна допомога в митному оформленні і так далі. Як уточнив трохи пізніше директор Є Обратка Геннадій Котляров, планується, що мобільний додаток із повноцінною послугою буде запущено в листопаді-грудні цього року.

У додатку буде сформована база перевізників, здатних надати послугу. Представник компанії уточнив, що так само як і в Uber, перевізники проходять відбір. Їх документи та дозволи перевіряються. За його словами, з новим сервісом вже готовий працювати ряд перевізників. З боку замовника в тестовому режимі виступає поки тільки Global Ocean Link. Із запуском програми скористатися сервісом і залишити заявку зможе будь-хто.

Геннадій Котляров додав, що для транспортників сервіс буде безкоштовним. А ось імпортери та експортери згодом платитимуть платформі до 5% від вартості послуги. За допомогою GPS розташування доступних і завантажених контейнеровозів буде визначатися на карті. Таким чином замовник може отримати рекомендацію найближчого до нього водія.

“Ціну на послуги учасники можуть встановлювати самі. А пізніше, можливо, з’явиться і рекомендована ціна в залежності від особливостей доставки”, – розповідає Геннадій.

Джерело

Останні новини

Uber для контейнеровозів: одесити створюють маркетплейс для доставки вантажів
Uber для контейнеровозів: одесити створюють маркетплейс для доставки вантажів

Півтори тисячі контейнеровозів розвозять вантажі від портів на півдні України по всій країні....

1 Aug 2020
Завантаженість китайських портів наближається до рекордного рівня
Завантаженість китайських портів наближається до рекордного рівня

Затори в портах Китаю наближається до рекордного рівня через високий попит, погані погодні...

29 Jul 2020
«Кубок 145-річчя Чорноморського яхт-клубу»: GOLandia бере «золото», а iGOlka – «бронзу»
«Кубок 145-річчя Чорноморського яхт-клубу»: GOLandia бере «золото», а iGOlka – «бронзу»

З 18 по 19 липня 2018 року в Одесі пройшла регата, присвячена 145-річчю...

23 Jul 2020
Відправити запит
Відправляючи форму ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності

Covid-19 Updates!