«Укрзалізниця» планує збільшити тарифи на вантажні перевезення на 14%

Untitled-6

АТ “Укрзалізниця” (“УЗ”) внесла зміни у фінансовий план на 2019 рік, відкоригувавши індексацію тарифів на вантажоперевезення в бік зниження. Так, передбачається, що замість раніше названих 16,6%, насправді підвищення буде на 14,2%. При цьому, як повідомляє прес-служба “УЗ”, індексація нових тарифів на вантажні перевезення буде перенесена з 1 лютого на 1 березня.

За словами директора з економіки та фінансів Андрія Рязанцева, запропонована автоматична індексація тарифів – це фактично коригування до реальних економічних умов, в першу чергу, це витрати на підготовку тягового рухомого складу для потреб економіки. Без достатнього обсягу грошових коштів “Укрзалізниця” не може в повному обсязі готуватися до пікових перевезень, які традиційно припадають на другу половину року. Від затягування процесу впровадження індексації і тривалих узгоджень ринок тільки втрачає, оскільки менше часу залишається для підготовки ресурсів до таких пікових перевезень.

В “УЗ” також зазначають, що на 2019 рік у прогнозі економічного і соціального розвитку України, за даними Мінекономрозвитку, очікується зростання кількісних показників на рівні 10,1%. Тобто без вирівнювання тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом за індексом цін виробників за 2018 рік, надалі розрив між ними буде тільки збільшуватися. За даними Державної служби статистики України, з 2009 по 2018 рік зростання індексу цін виробників випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 70%.

Джерело

Останні новини

В Україні відзначається зниження прояви корупції в митних органах
В Україні відзначається зниження прояви корупції в митних органах

Бізнес-спільнота поліпшила оцінку роботи митниць, про що свідчать результати складеного Європейською Бізнес Асоціацією...

22 Aug 2019
Одеська митниця збільшила кількість оформлень контейнерів до 45%
Одеська митниця збільшила кількість оформлень контейнерів до 45%

З січня 2019 року Одеська митниця в цілому оформила майже 47,5 тис. контейнерів,...

16 Aug 2019
Обсяги перевалки вантажів у морських портах України зросли на 15,8%
Обсяги перевалки вантажів у морських портах України зросли на 15,8%

Згідно з даними Адміністрації морських портів України (АМПУ), з початку поточного року українські...

14 Aug 2019
Відправити запит
Відправляючи форму ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності