Вантажообіг дунайських портів за 9 місяців 2022 року склав 11 млн тонн

За період із січня по вересень поточного року українські порти на Дунаї (Усть-Дунайськ, Ізмаїл та Рені) відвантажили понад 11 млн тонн, що в 3,5 рази більше за аналогічний період минулого року. Про це відзвітував заступник голови Адміністрації судноплавства Віктор Вишньов під час засідання робочої групи Дунайської комісії з юридичних та фінансових питань.

«З початку війни російський ВМФ паралізував комерційне судноплавство в Чорноморському та Азовському регіонах. Альтернативою морським комерційним перевезенням став Дунайський судноплавний шлях. Подальший розвиток дунайської логістики є важливою складовою економічної безпеки України. Наразі порти Дунаю стали основним водним шляхом для агроекспорту, їхня пропускна спроможність до 1,5 млн тонн на місяць. Вантажообіг дунайських портів за 9 місяців 2022 року склав понад 11 млн тонн, що в 3,5 рази більше за аналогічний період минулого року. Україна була і залишається надійним партнером для цивілізованого світу та готова продовжувати виконувати всі вимоги міжнародних стандартів судноплавства на Дунаї», – заявив урядовець.

Також Віктор Вишньов прокоментував зобов’язання України щодо утримання ділянок Дунаю в судноплавному стані для річкових та на відповідних ділянках морських суден, та умови доступу до портів на Дунаї під час військової агресії рф: «Україна, як відповідальна сторона Белградської Конвенції, навіть в умовах російської військової агресії та руйнувань критичної інфраструктури, утримує свої ділянки Дунаю в судноплавному стані та виконує всі необхідні роботи для забезпечення та покращення умов судноплавства».

Джерело

Останні новини

Компанія Global Ocean Link продовжує працювати!
Компанія Global Ocean Link продовжує працювати!

Вже 9 місяців в Україні триває повномасштабна війна. Країна-агресор програє на полі бою,...

24 Nov 2022
Обсяги морських перевезень в контейнерному сегменті скоротяться на 2,5%
Обсяги морських перевезень в контейнерному сегменті скоротяться на 2,5%

За даними консалтингової компанії Xeneta, після більш ніж двох років зростання тарифів і...

22 Nov 2022
Товарообіг України за десять місяців 2022 року сягнув $81 млрд
Товарообіг України за десять місяців 2022 року сягнув $81 млрд

За січень-жовтень поточного року в Україну було імпортовано товарів на $44,1 млрд, а...

18 Nov 2022
Відправити запит
Відправляючи форму ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності